Zanim podpiszesz umowę

Umowa z bankiem

Umowa z bankiem na co zwracać uwagę?

Niezależnie od tego czy podpisujemy umowę o konto bankowe czy kredytową należy bardzo szczegółowo ją przeczytać. Z tego powodu, przede wszystkim należy dać sobie więcej czasu nie tylko na zapoznanie się z poszczególnymi punktami, ale także na to, by móc spytać o wszystko pracownika, a tym samym rozwiać wszelkie wątpliwości. Bardzo często jednak podpisujemy takie dokumenty bez szczegółowego czytania, co oznacza, że w późniejszym czasie będą mogły pojawić się różnego rodzaju problemy.

Zanim podpiszesz umowę:

1. Dodatkowe opłaty- należy pamiętać o tym, by patrzeć nie tylko na koszty związane z prowadzeniem samego konta czy tez jego otwarciem. Bardzo duże znaczenie ma również to, jak przedstawiają się koszty operacyjne. Dlaczego to tak istotne? Co z tego, że prowadzenie konta nie kosztuje nic, skoro przelewy są bardzo drogie, a także dochodzą inne opłaty jak za kartę, ubezpieczenie za nią czy pozostałe. Druk na polecony przelew do przelewów robionych na poczcie.

2. Mały druk– to bardzo często tutaj bank jest w stanie przemycić różnego rodzaju opłaty czy też niedogodności, które mogłyby nie spodobać się klientowi. Dlatego szczególnie mocno należy zastanowić się nad tym, jak wiele tak małego druku jest i należy uważnie się w nie wczytać.

3. Dodatkowe możliwości– tutaj można zaliczyć między innymi linię kredytową, opcję stworzenia subkonta na którym można odkładać pieniądze na dany cel. warto jest mieć możliwość również stworzenia lokaty na koncie bez konieczności udania się do banku. To wszystko powoduje, że korzystanie z danego konta bankowego staje się znacznie bardziej atrakcyjne.

4. Oprocentowanie– w przypadku posiadania konta bankowego jest to jak najbardziej na plus. Dlatego jeśli ktoś dopatrzył się oferty w której konto jest oprocentowane tak jak lokata, będzie mógł na tym naprawdę wiele skorzystać. Natomiast jeśli chodzi o zaciąganie zobowiązania to właśnie oprocentowanie będzie mogło mieć bardzo duży wpływ na poszczególne raty jak i na wysokość całkowitą zobowiązania. Warto jest zwrócić uwagę nie tylko na ogólne oprocentowanie kredytu ale też na dodatkowe opłaty, które bardzo często narzuca bank.

5 Pytaj– to bardzo ważny, by zanim ostatecznie podpisze się umowę rozwiać wszelkie wątpliwości. To dzięki temu można będzie samodzielnie przekonać się o tym, jakie warunki stawia bank, na jakiego typu opłaty należy się przygotować. Jeśli jakiś zapis jest niejasny, warto jest spytać pracownika banku o wyjaśnienia. W ten właśnie sposób można będzie mieć jasność nie tylko co do korzyści które z tego wynikają ale również opłat z tym związanych.

Ile idzie przelew bankowy z konta na konto przy umowieBardzo wiele osób zastanawia się nad tym, co właściwie znajduje się w umowach. Prawda jest taka, że bank stara się zabezpieczyć swój interes, dlatego stawia takie a nie inne warunki. Z drugiej jednak strony należy mieć świadomość co do tego, że umowa z bankiem nam daje również bardzo wiele korzyści o których nie wolno zapominać. Ważnym aspektem jest zrobienie na czas przelewu żeby umowa była wiarygodna, do tego trzeba sprawdzić kiedy dojdzie przelew na wskazany rachunek bankowy. Jest też druga możliwości zrobienia przelewu za pomocą druku przelewu na poczcie i wiedza na temat ile idzie przekaz pocztowy jest bardzo istotna. Z czasem można będzie przekonać się o tym, że mimo wszystko umowa z bankiem zapieczenia nie tylko jedną ale również i druga stronę. Śmiało można więc korzystać z takich możliwości, które przecież ułatwiają nam codzienne życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *