Strona https://bruttonanetto.pl/ powstała z myślą o ludziach, którzy chcą być świadomi tego, ile zarobią na rękę, otrzymując od pracodawcy daną kwotę brutto. Na naszą witrynę zaglądają przede wszystkim osoby, które poszukują pracy i nie mają pewności, czy otrzymane oferty są atrakcyjne. U nas dosłownie w ciągu chwili dowiesz się, jakie koszty ponosi pracownik, jaka kwota jest potrącana z wynagrodzenia brutto i wreszcie, na jaki konkretnie zarobek możesz liczyć.

Czym tak właściwie jest kwota brutto, a czym netto? Otóż brutto to całkowita wysokość pensji, jaką otrzymuje pracownik. Niemniej zawiera się w niej również podatek, który należy odprowadzić. Co więcej, kwota brutto zawiera też wszystkie składki, które pracownik musi lub może opłacać. Rzecz w tym, iż część składek jest obowiązkowa, a część opcjonalna.

Warto mieć na uwadze że odpowiedź na pytanie brutto ile to netto stale się zmienia. Wynika to ze zmian ustawowych, które co chwila zmieniają wysokość płaconego podatku. Ponadto zmienia się kwota wolna od podatku, zmienne są też wysokości składek i płacy minimalnej. To wszystko sprawia, że naprawdę można się pomylić. Poza tym kwota netto jest obliczana nieco inaczej w zależności od umowy, jaką pracownik posiada z pracodawcą. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku umowy o dzieło, inaczej dla pracownika wykonującego czynności zawodowe w oparciu o umowę zlecenie, a jeszcze inaczej przy umowie o pracę. Nasza strona powstała, aby każdy, bez względu na rodzaj umowy, która go obowiązuje, poznał odpowiedź na pytanie, jaka jest wysokość netto wynagrodzenia, które otrzymuje lub ma otrzymywać.