Czy pracownik fizyczny może zarobić więcej niż ten biurowy?

Wciąż wiele osób jest błędnie przekonanych o tym, że pracownicy niższego szczebla, w tym i również fizyczni nie są w stanie zarobić tyle co tak zwane „panie z biura”. Oczywiście jest to bardzo błędne założenie, które od dłuższego czasu nie ma pokrycia z rzeczywistością. Dlaczego? Otóż w ostatnim czasie istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, co oznacza, że wiele firm jest w stanie zapłacić im znacznie więcej pieniędzy niż jeszcze kilka lat temu, byleby tylko sumiennie wykonywali swoją pracę. Z tego właśnie powodu 5000 brutto ile to netto 2020 rok staje się rzeczywistością. Coraz więcej pracowników fizycznych jest wynagradzanych naprawdę dobrze.

Jaka umowa?

Przede wszystkim umowa o pracę im to gwarantuje, ale bardzo często zadania które należą do nieprzyjemnych, niebezpiecznych czy wymagających czasu. Dlatego nawet przy niższych kwotach za godzinę, można spodziewać się że miesięcznie uzbiera się z nich naprawdę duża kwota. Bardzo wielu pracowników fizycznych wiąże umowa zlecenie lub umowa o dzieło. Jest to o tyle komfortowa sytuacja, że nawet gdy godziny pracy czy sam czas pracy jest zróżnicowany to łatwiej jest im wyliczyć pensję.

Oczywiście nie bez znaczenia jest również zakres pełnionych obowiązków. Z roku na rok przybywa osób, które chcą wykonywać pracę fizyczną, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w ten właśnie sposób są w stanie zarobić znacznie więcej. Co istotniejsze, jest to niejednokrotnie wyższa kwota niż w przypadku pracownika biurowego. Stąd też osoby po studiach czasami są nastawione na wykonywanie pracy fizycznej, z uwagi na znacznie lepszą perspektywą zarobkową. Oczywiście wynagrodzenie może być przeróżne, jednak w jego wyliczeniu niezbędny może okazać się kalkulator.