Video marketing, czyli filmy korporacyjne, fotografia biznesowa

produkcja filmów

Obecnie dostępnych jest więcej form reklamy niż kiedykolwiek wcześniej. Jeszcze bardziej niż dawniej liczą  się filmy reklamowe i fotografia reklamowa. Wynika to z kilku powodów, które przybliżamy w poniższym artykule. Wyjaśniamy też, czym są filmy korporacyjne czy też fotografia przemysłowa, czyli jak działa nowoczesny video marketing.

Filmy reklamowe w XXI wieku

Rynek reklamowy stale się zmienia. Wpływ na to mają różne czynniki, w tym między innymi rozwój technologii. W XXI wieku powstały nowe kanały komunikacji. Chodzi tutaj ogółem o internet ze szczególnym naciskiem na media społecznościowe. Dzięki tym rozwiązaniom rozprzestrzenianie filmów promocyjnych i fotografii reklamowych stało się jeszcze prostsze. Dzisiaj stosunkowo niewielkim kosztem można dotrzeć do tysięcy, a nawet milionów odbiorców, z których każdy jest potencjalnym klientem.

zdjęcia reklamowe

Poandto żyjemy w czasach, gdu o wiele bardziej od tekstu doceniany jest obraz. Również dlatego sukces odnosi fotografia przemysłowa, która zamiast opisywać funkcjonowanie firmy i jej specyfikę, pokazuje to obrazami. Podobnie filmy korporacyjne czy też klasyczne filmy reklamowe w formie spotów odnoszą większy sukces niż opis i reklama w formie słownej zachęty do zakupu. Odbiorca chce dzisiaj nie tyle czytać i słuchać, ile widzieć.

Fotografia przemysłowa, filmy korporacyjne i spoty reklamowe

Obecnie filmy reklamowe https://impactproduction.pl/fotografia/ to już nie tylko spoty. W kategorii filmów reklamowych znajduje się o wiele więcej materiałów, a wśród nich filmy korporacyjne. Mowa o firmach ukazujących, jak wygląda praca w danej firmie, czym się wyróżnia i dlaczego dana firma jest wyjątkowa. W tym przypadku dom produkcyjny pojawia się w siedzibie firmy i zgodnie z ustalonym scenariuszem nagrywa wnętrza oraz pracowników, po części wykonujących swoje codzienne obowiązki, po części opowiadających o firmie.

Uzupełnieniem dla filmu korporacyjnego bywa zwykle fotografia korporacyjna. Ukazuje ona mniej więcej to samo co film, tyle że na obrazie nieruchomym. Należy w tym miejscu zauważyć, że fotografia korporacyjna posiada różne nazewnictwa. Najpopularniejsze to fotografia biznesowa i fotografia wizerunkowa.

Specyficznym przykładem fotografii korporacyjnej jest fotografia przemysłowa. Ukazuje ona firmę i jej działanie, jednak mowa tutaj tylko o przedsiębiorstwach przemysłowych. Kamerzysta nie nagrywa biura, lecz zakład przemysłowy. Bardziej niż na ludziach, skupia się na przestrzeni i maszynach, ukazując firmę jako nowoczesna, korzystającą z najlepszego dostępnego aktualnie sprzętu.

fotografia dla przemyslu

Produkcja filmów promocyjnych nie jest prosta

Niektórym przedsiębiorcom wydaje się, że produkcja filmów promocyjnych, a tym samym wykonywanie fotografii reklamowej, to proste zadanie, z którym są w stanie poradzić sobie samodzielnie. Nic z tych rzeczy. Produkcja filmów reklamowych i wykonywanie fotografii korporacyjnej, przemysłowej, czy typowo promocyjnej wymaga dużej wiedzy. Nie obejdzie się też bez fachowego sprzętu, gwarantującego wysoką jakość obrazu i uzyskanie odpowiednich ujęć, ukazujących firmę i jej działania w najlepszy możliwy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *