Świadectwo energetyczne do programu Moje Ciepło

audyt energetyczny budynku

Właściciele domów szczególnie obecnie starają się bardzo szczegółowo zweryfikować wszelkie kwestie związane z wydatkami na energię. W dobie rosnących cen rozglądamy się za różnymi tańszymi ofertami i dotacjami. Przykładem takiego wsparcia jest program Moje Ciepło. Dzięki niemu na pomoc mogą liczyć ci inwestorzy, którzy realizują budowę nieruchomości.

Oszczędności związane także z globalnym ekologicznym myśleniem dotyczą stosowania urządzeń, które pozwalają funkcjonować budynkom bardziej ekonomicznie i w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Wspomniany program dedykowany jest właśnie dla tych osób, które planują montaż pompy ciepła albo też mają ją już zamontowaną. Trzeba jednak spełnić pewne formalności, czyli przedstawić na przykład świadectwa energetyczne budynku.

Dlaczego świadectwa energetyczne budynku są tak ważne?

Niestety w Polsce wszyscy, jako inwestorzy mamy przesyt biurokracji, a więc wielu inwestorów będzie alergicznie reagować na informację o tym, że jest potrzebne na przykład świadectwo charakterystyki energetycznej. Realizując jakieś remonty albo modernizując budynek, chcemy przecież tylko zająć się pracą, aby zapewnić w efekcie jak największą wydajność budynków mieszkalnych. Wszelkie jednak takie inwestycje są obwarowane przepisami. A w szczególności świadectwa energetyczne budynku są wymagane, ponieważ one określają niejako status techniczny domu lub innej nieruchomości.

Cele i założenia programu Moje Ciepło

Program, w którym wymagane jest świadectwo charakterystyki energetycznej to przedsięwzięcie prospołeczne o zasięgu globalnym. Chodzi mianowicie o każdego poszczególnego użytkownika, który dochodzi do wniosku, że w jego budynku niezbędna jest modernizacja. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów indywidualnych, którzy chcą zaoszczędzić, ale myślą także ekologicznie. Każdy wie, że cena za prąd, a także za gaz i za paliwa kopalne rośnie. Tymczasem skorzystanie z takiego programu to niedużo formalności, bo potrzebne jest właśnie świadectwo charakterystyki energetycznej dla starych budynków lub dla nowszego lokalu. Tak więc głównym celem jest:

  • wsparcie rozwoju na ogrzewnictwo indywidualne;
  • rozwój energetyki prosumenckiej – dotyczy to powietrznych, gruntowych i wodnych pomp ciepła.

Kto może wydać świadectwo charakterystyki energetycznej mieszkania?

Bardzo ważne będzie oczywiście to, do kogo możemy się zwrócić po świadectwo charakterystyki energetycznej moje ciepło. To muszą być doświadczeni projektanci, którzy mogą od ręki wykonać audyt efektywności energetycznej Kraków. Koszty takich projektów nie będą zbyt wygórowane. Cena świadectwa to 475 zł brutto.

Profesjonalnie przygotowany audyt energetyczny

Jak widzimy, jeśli chodzi o audyt energetyczny budynku cena Kraków wcale nie jest wygórowana. Poza tym możliwe jest bezpłatne sprawdzenie, czy inwestor kwalifikuje się do programu. Tak więc w przypadku, gdy w grę wchodzi audyt energetyczny czyste powietrze Kraków oferuje wielu doświadczonych doradców i projektantów. Nie zapominajmy także o tym, że jest to obowiązkowy obowiązkowy audyt energetyczny Kraków i inne miasta go wymagają zgodnie z przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *