Rekrutacja e-commerce. Czy warto korzystać z usług headhunterskich?

E-commerce to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Jego wartość w naszym kraju to wynosi już kilkadziesiąt miliardów złotych. Pandemia i cykliczne okresy izolacji zdecydowanie wpłynęły na wzrost użytkowania sklepów internetowych. Co za tym idzie jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju marek w internecie. Zwiększa się także zapotrzebowanie na specjalistów w branży. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak skutecznie zatrudniać nowych pracowników.

Rekrutacja pracownika e-commerce 

Branża e-commerce jest bardzo rozbudowana. Łączy w sobie handel elektroniczny od strony technicznej po marketing internetowy. Do najpopularniejszych stanowisk na rynku należą: specjalista SEO i SEM, digital marketing manager czy web developer. Zawodów w e-commerce jest o wiele więcej, a każdy z nich wiąże się ze stanowiskiem specjalistycznym. W związku z tym do procesu rekrutacyjnego niezbędne okazuje się posiadanie wiedzy z zakresu danego zawodu. Coraz więcej firm decyduje się więc na profesjonalną pomoc. Rekrutacja, szczególnie na stanowisko specjalistyczne, może być procesem bardzo stresującym dla pracodawcy. Od tego wyboru będzie zależała nasza przyszła strategia e-commerce i powodzenie jej realizacji.

Zalety współpracy z agencją rekrutacyjną

Usługi headhunterskie pozwalają na znalezienie kandydata idealnego. Dopasowanie pracownika do standardów firmy jest niezwykle ważne i gwarantuje owocną współpracę. Firma zewnętrzna zajmująca się e-commerce posiada własną bazę kandydatów. Korzysta również z profesjonalnych systemów rekrutujących ATS. Taka współpraca pozwala zaoszczędzić Ci czas, środki oraz niepotrzebne stresujące sytuacje. Przykładem firmy, która zajmuje się rekrutacją kandydatów e-commerce jest Veritas Recruitment. Firma składa się z zespołu specjalistów posiadających wiedzę praktyczną z zakresu tej branży. Korzystając z takiej współpracy nie musisz martwić się o weryfikację umiejętności potencjalnego pracownika. Dzięki temu możesz zatrudnić odpowiedniego kandydata, gotowego do pomocy Twojej firmie. Szukasz pomocy w procesie rekrutacji? Sprawdź ofertę agencji Veritas Recruitment: Rekrutacja digital marketing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *