Pomysł na taras drewniany-co powinieneś wiedzieć

tarasy drewniane

Wybór materiałów wykończeniowych przy tworzeniu tarasu, podyktowany jest zarówno względami estetycznymi jak i funkcjonalnością. Klienci z miasta i okolic, zmagający się z dylematem czy postawić na tarasy kompozytowe czy tarasy drewniane Kraków, mogą liczyć na nasze fachowe doradztwo jak również kompleksowe usługi w tym zakresie.

Powierzchnia tarasu drewnianego ciągle narażona jest na:

-uszkodzenia mechaniczne

-warunki atmosferyczne(oprócz promieni słonecznych i opadów są to zmienne temperatury)

-zagrożenia biologiczne takie jak insekty, gryzonie czy grzyby i pleśń(często pojawiające się po dłuższym czasie użytkowania).

Wymarzony taras powinien na długie lata użytkowania zachować swoją funkcję i walory estetyczne dlatego warto sprawdzić jaka opcja będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie.

tarasy drewniane

Deski tarasowe z dodatkową ochroną powierzchni

Wraz z upływem czasu pojawi się konieczność zadbania o stan powierzchni tarasu. Już na etapie projektu, deski tarasowe Kraków https://www.pimex.pl/produkty/tarasy/tarasy-drewniane mogą zyskać dodatkową ochronę przed działaniem niektórych czynników uszkadzających.

Funkcjonalne zadaszenie tarasu drewnianego, nie tylko poprawia komfort użytkowania latem, ale także zmniejsza negatywny wpływ opadów, temperatur i nasłonecznienia na powierzchnię deski tarasowej. Doskonale sprawdzają się tutaj pergole tarasowe. Niezależnie od tego, czy użyta została deska drewniana czy deska kompozytowa, funkcja osłonowa daje długoterminowe rezultaty.

Gęsta zabudowa miasta Kraków, to kolejny argument dla mieszkańców niektórych dzielnic, przemawiający za rozważeniem pergoli tarasowej w aranżacji przestrzeni. Mimo bliskiego sąsiedztwa można zyskać więcej prywatności na swoim tarasie.

Rodzaje deski tarasowej:

Miejsce w którym powstaje taras, warunki jakie tam panują oraz podłoże, na jakim planujemy go zakotwiczyć to istotne czynniki, które przy projektowaniu tarasu powinny być wzięte pod uwagę.

Dostępne na rynku deski tarasowe dzielimy pod względem użytego materiału: 

  • deski drewniane- lite deski, rodzime gatunki drewna krajowego oraz trwalsze drewno egzotyczne,
  • deski kompozytowe-deski pełne oraz komorowe, wiele wariantów połączeń komponentów (głównie mączka drzewna i PVC, HDPE, PP)

tarasy i pergole

Pomożemy Ci wybrać

Indywidualne podejście do każdego zlecenia, kompleksowość usług i profesjonalizm, to gwarancja zadowolenia dla naszych przyszłych Klientów, z rozległych obszarów okalających miasta.

Nasza oferta tarasów zarówno drewnianych i kompozytowych, poparta jest galerią zdjęć z realizacji licznych projektów i stanowi najlepszy dowód wieloletniego doświadczenia. Szukając inspiracji warto ją obejrzeć.

Drewno egzotyczne na tarasach drewnianych

Zmieniające się trendy w budownictwie, zróżnicowane gusta Klientów z Krakowa i okolic sprawiły, że stawiamy nie tylko na drewno krajowe ale także stosujemy drewno egzotyczne. Dostępne gatunki mają wysoką twardość i odporność na ścieranie, lepiej reagują na wilgoć.

Klienci posiadający takie tarasy drewniane wykonane z gatunków drzew egzotycznych, po latach doceniają nie tylko ich walory estetyczne, ale także zwiększoną żywotność jakimi się charakteryzuje. 

Trwałość tarasu z kompozytu

Deska kompozytowa charakteryzuje się zwiększoną trwałością na czynniki uszkadzające. Wielokrotnie udoskonalany proces produkcji deski, optymalizacja jej składu  surowcowego sprawiły, że jest coraz częściej wybierana. Dodatkowo oferowana jest w coraz szerszej gamie kolorystycznej.

Działamy w rozległym obszarze okalającym miasto. Po wstępnej ocenie lokalizacji tarasu względem bryły budynku, warunków zabudowy i kryteriów funkcjonalności jakie musi spełniać, pomożemy Ci wybrać optymalne materiały, i wykonamy dla Ciebie taras od podstaw. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *