Pomoc drogowa Lublin – przebieg i trudności

pomoc drogowa Lublin zima

Do kolizji lub wypadku może dojść wszędzie. Niewątpliwie pomoc drogowa może być niezbędna zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach oraz z dala od jakichkolwiek większych miejscowości. Czy to laweta czy holowanie, pomoc drogowa Lublin zapewnia kierowcom pełne wsparcie. Na czym ono polega i czy unieruchomienie samochodu poza miastem to większy kłopot niż w mieście?
Kiedy potrzebna jest pomoc drogowa?

Auto Laweta w Lublinie

Lublin pomoc drogowaZanim wyjaśnimy, na czym polega auto pomoc poza miastem, warto omówić pokrótce kwestię tego, czemu w ogóle pomoc drogowa może być potrzebna. Czy to pomoc drogowa w Lublinie czy też poza miastem, potrzebna jest zawsze z tego samego powodu. Chodzi o utratę możliwości kontynuowania jazdy. Jakie są powody takiego stanu rzeczy? Wyróżnić można 3 przyczyny, dla których pomoc drogowa Lublin, czy też w dowolnym innym miejscu, jest potrzebna:

  • wypadek,
  • kolizja,
  • awaria.

Jeśli dojdzie do wypadku, zwykle na miejscu pojawia się nie tylko laweta, ale również policja, a czasami także karetka pogotowia. Uszkodzenie pojazdu przeważnie jest poważne. W takich przypadkach laweta Lublin niejednokrotnie odwozi samochód do kasacji. Niemniej jednak w wielu przypadkach możliwe jest wykonanie skutecznej naprawy. Jeśli chodzi o kolizję, każdorazowo pojazd jest odprowadzany do warsztatu. W takim przypadku auto pomoc niekoniecznie polega na przewiezieniu pojazdu lawetą. Najczęściej możliwe jest też wykorzystanie liny holowniczej. Przeprowadza się holowanie bezgotówkowe, czyli takie, za które firma świadcząca pomoc drogową w Lublinie rozlicza się bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Pomoc drogowa Lublin laweta, Auto-Bęc Michał Wójcik

ul. Władysława Kunickiego 163 A, 20-451 Lublin

Pomoc drogowa Lublin a auto pomoc poza miastem

Niewątpliwie pomoc drogowa Lublin jest o wiele łatwiej dostępna niż poza miastem. Zatem jeśli do unieruchomienia pojazdu dojdzie na przedmieściach czy też na trasie, na przykład na autostradzie, problem jest nieco większy. Często poza miastem pomoc drogowa po prostu jest nieobecna. Co zrobić w takiej sytuacji? Zwykle należy wezwać firmę z najbliższego miasta. Niestety większy dystans do pokonania przez lawetę czy też samochód holowniczy oznacza wyższy koszt usługi. Najczęściej bowiem pomoc drogowa Lublin, i w zasadzie każda inna, nalicza opłatę za kilometr. Jednak czy rzeczywiście jest się czym przejmować?

pomoc drogowa Lublin zima

W rzeczywistości przeważnie pomoc drogowa świadczy usługi, które są objęte polisą ubezpieczeniową kierowcy. Oznacza to, że ma miejsce holowanie bezgotówkowe lub też na miejsce przyjeżdża laweta Lublin, opłacona przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Innymi słowy, kierowca nie ma się czym przejmować, ponieważ nie ponosi kosztów. Zatem jedyną niedogodnością, z jaką trzeba się liczyć wzywając pomoc drogową Lublin poza miasto, jest stosunkowo długi czas oczekiwania na jej przyjazd. Dobre firmy tego typu kładą duży nacisk na szybkość działania, jednak czasami dłuższy czas realizacji usługi nie wynika z ich winy. Dokładny cennik usług laweta można sprawdzić na stronie. Jeżeli w mieście lub poza nim są duże korki uliczne, wydłużenie czasu dojazdu na miejsce jest nieuniknione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *