Jakie zawody są najbardziej opłacalne w 2022 roku?

Wszyscy wznieśliśmy toast za „prace, z których opłacamy rachunki”. Ale w tym dobrze znanym zdaniu płynie większa lekcja: są miejsca pracy i kariery. Nie każda praca to kariera. Zawody, które w przyszłości dają możliwość rozwoju i awansu, mogą być potencjalnymi karierami. Kiedy więc mówimy o najbardziej lukratywnych karierach w 2022 roku, nie patrzymy tylko na oferowane przez nich wypłaty. Tym, co sprawia, że kariera jest lukratywna, jest to, jak duży wzrost może zaoferować ci w przyszłości.

Menedżerowie produktu

Rola menedżera produktu jest interesująca, ponieważ wymaga zarówno wiedzy technicznej, jak i zrozumienia popytu i podaży na rynku. Google był pionierem w kształtowaniu roli menedżerów produktu już w latach 80. i 90. XX wieku. Ale teraz większość firm nowej ery ma dobrze zdefiniowaną rolę dla menedżerów produktu. Sama rola wymaga umiejętności miękkich, ponieważ menedżer produktu musi współpracować z wieloma różnymi zespołami w organizacji i poza nią. Szukasz pomysłu na siebie? Wejdź na: https://przedsiebiorczosc-24.pl/category/finanse/.

Inżynierowie i architekci chmury

W dzisiejszych czasach wszystko jest w chmurze! I mówimy to dosłownie. Osoby, które projektują i konstruują środowiska chmurowe dla firm, nazywane są architektami chmurowymi. Jako architekt chmury trzeba umieć tworzyć, zarządzać i utrzymywać infrastruktury chmurowe.

Architekt przedsiębiorstwa

Architekt korporacyjny odpowiada za systemy IT i infrastrukturę całej organizacji. Architekt korporacyjny musi projektować procesy IT, utrzymywać infrastrukturę IT, śledzić postępy realizowanych projektów, planować przyszłe potrzeby technologiczne, a także czuwać nad bezpieczeństwem systemów IT. Architekt korporacyjny to rola wyższego szczebla i często w firmie jest tylko jedna taka rola. Jednak ta rola jest określana przez różne tytuły w różnych organizacjach. W niektórych firmach mogą być również nazywani inżynierami przedsiębiorstwa.

Menedżer strategii

Jeśli pandemia czegoś nas nauczyła, to umiejętności planowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Firmy, które szybko się poruszały i zmieniły strategię w czasie pandemii COVID-19, przetrwały. Ci, którzy nie chcieli zmienić kursu, ponieśli ciężkie straty lub nawet zamknęli sklep. To wyraźnie podkreśla znaczenie Menedżera ds. Strategii w organizacji, kogoś, kto odpowiada za długo i krótkoterminowe strategie firmy.

Wielu z nas uważa, że nasze ścieżki kariery są wyryte w kamieniu. Ale jeśli chcesz rozpocząć lukratywną karierę, aby spełnić swoje ambicje finansowe i zawodowe, nigdy nie jest za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *