Jest to bank uniwersalny, który zostało założony w 1986 pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu. Aktualnie bank pod względem wartości aktywów znajduje się na 4 miejscu w Polsce. W ofercie posiada zarówno bankowość dla korporacji, inwestycyjną jak i detaliczną czy usługi bankowości prywatnej. Przełomowym rokiem był 2007, gdyż to właśnie od tego roku mBank oferuje swoje usługi nie tylko w Polsce ale również Czechach i na Słowacji. Aktualnie z mBankiem współpracują spółki które są w stanie zaoferować zarówno usługi finansowe (faktoring, leasing), tak i finansowanie nieruchomości. Już po 6 latach od założenia mBank był notowany na Giełdzie papierów Wartościowych w Warszawie. Od 1995 udziałowcem jest niemieckim Commerzbank który rok wcześniej był tylko partnerem strategicznym.

mBank z roku na rok zwiększał swoje zaangażowanie w taki sposób, by od roku 2003 posiadać 70% udziałów w spółce. Pozostałe udziały są w przeróżnych rękach, w tym również i polskich inwestorów. Do grupy kapitałowej mBanku należy wiele różnych spółek i firm, Największe udziały mają tutaj: firma leasingowa (mLeasing), największy bank hipoteczny w Polsce (mBank Hipoteczny), firma faktoringowa (mFaktoring), ale również firma deweloperska czy firma pośrednictwa finansowego. Interesujące jest również to, że jeden z operatorów komórkowych a mianowicie Orange w Łodzi oferuje produkty bankowe w ramach współpracy z mBankiem. W tym roku mBank został partnerem bankowym Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy.

Aktualnie mBank oferuje szereg różnego rodzaju rozwiązań, które są na tyle korzystne, że konto u nich pragnie mieć coraz większa liczba osób. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się opcja elektronicznego konta bankowego, do którego dostęp może mieć każdy i to bez konieczności opuszczenia domu. Dodatkowo od 2014 roku dostęp do swojego konta można mieć również z pozycji smartfona, co jest kolejnym krokiem ułatwiającym korzystanie z możliwości jakie daje posiadanie konta bankowego właśnie u nich. W przeróżnych budynkach uruchamiane są centra doradcze, jest to nic innego jak sieć punktów dzięki którym można pozałatwiać podstawowe sprawy, nawet gdy do salonu banku jest sporo kilometrów. To bardzo duże ułatwienie, które również cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów.

Sesje elixir przychodzące w mbank

Godziny księgowania przelewów przedstawiają się następująco; sesje elixir wychodzące: 5.55, 9.55, 13.25; natomiast sesje przychodzące 11.15, 15.00, 18.15.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
mBank 05:55 09:55 13:25 12:00 15:00 18:15

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.