Obecnie uznawany jest za 6 bank pod względem wartości jeśli chodzi o działalność na terenie Polski. Powstał w 2010 roku w efekcie połączenia dwóch innych banków a mianowicie Getin Banku SA i Noble Banku SA. Głównym założeniem jeśli chodzi o chęć połączenia się banków było to, by stworzony bank był uniwersalny. W praktyce oznacza to, że bank był w stanie zaoferować znacznie bardziej bogatą ofertę produktów finansowanych nie tylko jeśli chodzi o finansowanie i oszczędzanie ale również inwestowanie. Dodatkowo po połączeniu zwiększył się wachlarz usług dodatkowych jak przykładowo zwiększenie liczby kanałów kontaktu z klientem końcowym. W ofercie banku można znaleźć szereg usług jak doradztwo do spraw nieruchomości, usługi maklerskie. Swoją działalność bank opiera na dwóch filarach, pierwszy z nich pod marką Getin Bank zajmuje się bankowością detaliczną, natomiast Noble Bank skierowany jest do bardziej zamożnych klientów.

Sesje elixir 

Getin Noble Bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na chwilę obecną Getin Noble Bank posiada ofertę skierowaną zarówno do dużych korporacji, średnich i małych przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Właściwie każdy znajdzie dla siebie ofertę godną uwagi. Połączenie banków wpłynęło pozytywnie na ich funkcjonalność oraz poszerzenie oferty dla poszczególnych klientów. Tym samym bank zyskał przynależność do jednych z największych komercyjnych, które aktualnie funkcjonują na terenie Polski. Sesje elixir wychodzące odbywają się w godzinach 8.15, 12.15, 14.30; natomiast sesje bankowe przychodzące 10.00, 14.00, 17.00.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
Getin Noble Bank 08:20 12:15 14:30 10:30 14:20 17:00

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.