Jest to jedyny bank który należy do Skarbu Państwa, oczywiście bank jest w stałej współpracy z instytucjami Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. BGK powstał w 1924 roku a więc jeszcze przed II Wojną Światową. Jego działanie opiera się na ciągłym pobudzeniu przedsiębiorczości, jak i również na inicjowaniu i realizowaniu programów które służą wzrostowi gospodarczemu Polski. Bank Gospodarstwa Krajowego w dużej mierze przyczynia się do wspomagania programów służących do pozyskiwania i dystrybucji środków unijnych nie tylko w skali krajowej ale również regionalnej. BGK specjalizuje się w obsłudze programów rządowych związanych z finansami w tym i również z funduszami celowymi, czy tez jeśli chodzi o obsługę rachunków bankowych dla instytucji państwowych.

Bank BGK – Sesje elixir przychodzące i wychodzące 

Aktualnie bank wspiera kredyt „Rodzina na swoim”, jak i również korzystanie z Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich. Zwłaszcza te drugie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem z uwagi na niskie oprocentowanie, dzięki któremu właściwie każdego stać na naukę bez konieczności zamartwiania się o pieniądze na ten cel. oczywiście to nie jedyne formy pomocy ze strony banku, ponieważ BGK obsługuje również kredyty w ramach TBS, jak i Spółdzielni Mieszkaniowych. To właśnie te drugie bardzo często budują mieszkania na wynajem, czy też dla lokatorów o niskich dochodach. Poza tym BGK obsługuje również działalność programów jak i funduszy jeśli chodzi o obsługę przedsiębiorstw, samorządów ale też klientów indywidualnych.

Godziny księgowania przelewów są po trzy przychodzące i trzy wychodzące. Z tego właśnie powodu, jeśli chodzi o sesje przychodzące można spodziewać się ich w godzinach 8.45, 12.00, 15.10. Sesje elixir wychodzące to wyglądają one następujące 10.30, 14.30, 17.00.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
BGK 08:00-08:45 11:00-12:00 14:30-15:10 10:30 14:30 17:00

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.