Wraz z rozwojem Internetu, oraz coraz powszechniejszego dostępu do kont bankowych bez konieczności wychodzenia z domu. Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski wprowadziła w 2000 roku, internetowe konto bankowe o nazwie Inteligo. Konto rozpoczęło swoje funkcjonowanie w roku 2001 kiedy to nie tylko przygotowano stosowną ofertę, ale również przeprowadzono dość intensywną akcje reklamową.

Głównym założeniem powstania konta było utwierdzenie w przekonaniu, że bankowość elektroniczna pozwoli na oszczędność, gdyż do jej funkcjonowania będzie niezbędna znikoma liczba placówek, a tym samym mała ilość pracowników w porównaniu z tradycyjnymi bankami. Założenie to pozwalało na umożliwienie znacznie tańszych kredytów a tym samym znacznie bardziej atrakcyjne oprocentowanie lokat. W 2006 roku Inteligo posiadało 530 tysięcy klientów, którzy byli obsługiwani przez około 100 pracowników. Istotne zmiany nastąpiło w 2004 roku, od kiedy to PKO BP zajęło się prowadzeniem Inteligo. Klienci posiadający to konto mają możliwość bezpłatnego wypłacania pieniędzy nie tylko z bankomatów PKO Banku Polskiego, ale również z BZ WBK.

Bank Inteligo

Interesującym przejawem sukcesywności powstania konta jest fakt, że zarówno w 2007 jak i 2010 roku konto Inteligo ogłoszono najlepszym kontem internetowym wśród dostępnych. Co właściwie można wykonać poprzez Inteligo? Otóż platforma internetowa oferuje szereg usług, a ich lista jest wciąż poszerzana o kolejne, wraz ze zgłaszanymi potrzebami klientów. I tak przykładowo na chwilę obecną można nie tylko przeprowadzać operacje i transakcje bankowe, ale również korzystać z ubezpieczenia, funduszy inwestycyjnych, obligacji, doładowań telefonów, usług kredytowych ale również płacić za zakupy internetowe.

Sesje bankowe przychodzące w banku Inteligo

Sesje elixir wychodzące odbywają się o godzinach 8.00, 11.45, 14.30. Natomiast przelewy bankowe są księgowane w godzinach 11.30, 15.10, 17.30.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
Inteligo 08:00 11:45 14:30 10:50 14:50 17:20

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.