Idea Bank rozpoczął swoją działalność w roku 1991, opiera ją głównie na obsłudze finansowej średnich, małych i mikro przedsiębiorców. Cele które zostały określone na początku, są prowadzone aż do dnia dzisiejszego, mimo iż bank kilkukrotnie zmieniał swoją nazwę. I tak przez swoją działalność jego nazwy to: Polbank SA, Opel Bank SA, GMAC Bank Polska SA, by w końcu stać się Idea Bankiem SA.

Pomimo tego, że z założeniu ogólnym Idea Bank miał być bankiem dla przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem osób które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą to jednak w swojej ofercie posiada produkty dla mikro i małych firm. Jeżeli natomiast chodzi o ofertę kredytową to w dużej mierze idea Bank nastawiony jest na hipotekę, ale również można znaleźć oferty kredytów inwestycyjnych a także mikropożyczek. Idea Bank to również rachunki oszczędnościowe, depozyty negocjacyjne jak i również inwestycja.

Kiedy przelew w sesjach elixir przychodzących Idea Bank

Bardzo wielu klientów korzysta też z dodatkowej oferty jaką jest obsługa księgowa, finansowanie działalności czy też sposoby na zainwestowanie kapitału. Od 2011 Idea Bank jest właścicielem oddziałów Allianz Bank Polska SA, które zostały zakupione przez Getin Holding. Przelewy bankowe – sesje elixir wychodzące są realizowane w godzinach: 9.30, 13.30, 16.00. Natomiast sesje przychodzące są realizowane w godzinach 10.30, 14.30, 16.30.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
Idea Bank 09:30 13:30 16:00 11:30 15:30 17:30

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.