Bardzo często stosowaną nazwą jest Eurobank, jest jednym z komercyjnych banków które posiadają ofertę dla osób fizycznych. Jednak w swojej działalności specjalizuje się w kredytach hipotecznych, konsumpcyjnych jak i również kartach kredytowych. Eurobank nie posiada oferty dla osób prowadzących działalność gospodarczą, przedsiębiorstw jak i również organizacji. Bank posiada bardzo szeroka ofertę instrumentów finansowych wśród których znaleźć można zarówno lokaty terminowe, jak i konta osobiste. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty konsolidacyjne.

Eurobank udostępnia karty kredytowe oraz płatnicze jak i również fundusze inwestycyjne Novo Fundusze a także Allianz. Bank posiada nie tylko placówki w centrach handlowych ale przede wszystkim swoją działalność opiera na ogólnopolskiej sieci oddziałów zarówno własnych jak i franczyzowych. Aż do 2003 roku był to Bank Społem SA, następnie zmienił nazwę na Euro Bank SA. Z uwagi na ciągły rozwój rynku finansowego, jak i również rosnące oczekiwania ze strony klientów, bank bardzo dba o swój wizerunek, co jest widoczne chociażby poprzez spoty reklamowe, w których występują sławne osoby. Do tej pory swój udział mieli między innymi: Danuta Stenka, Janusz Gajos, Tomasz Kot czy Piotr Adamczyk. Sesje elixir wychodzące odbywają się w godzinach: 7.30, 11.30, 14.30. Natomiast przelewy bankowe przychodzące 11.00, 15.00, 17.00.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
Euro Bank 07:30 11:30 14:30 11:00 15:00 17:00

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.