Jeden z banków komercyjnych funkcjonujących na terenie Polski, jego siedziba znajduje się w Warszawie. Sama działalność banku rozpoczęła się od 2006 roku pod nazwą NORD/LB Bank Polska SA, jednak zmiana nastąpiła w 2013 i od tego czasu funkcjonuje pod marką DnB Nord Polska.

Jedynym akcjonariuszem banku jest Bank DNB (skandynawski). Grupa ta funkcjonuje od 2006 roku i specjalizuje się w obsłudze klientów z regionu Morza Bałtyckiego w tym Polski, Estonii, Litwie, Łotwie, Finlandii oraz Danii. Na samym początku działalności bank zajmował się obsługą jedynie dużych i średnich firm, jednak z czasem jego obszar działalności finansowej się rozszerzył o projekty inwestycyjne, jak i również finansowanie transakcji handlowych, faktoring, transakcje walutowe, jak i również zarządzanie należnościami. Dość przełomowym rokiem w działalności banku był 2007 gdzie nastąpiło połączenie z Bankiem Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, to właśnie wtedy działalność banku poszerzyła się o średnie i małe firmy, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe, jak i również klientów indywidualnych. Istotne zmiany nastąpiły w roku 2013 w którym to bank ograniczył działalność jedynie dla klientów samorządowych korporacyjnych, pozostawiając sobie jedynie klientów indywidualnych posiadających hipotekę.

Kiedy przelew w elixir sesje DNB Nord

Całą resztę resztę w tym wspólnoty ekonomiczne, małe i średnie firmy zostały przejęte przez Getin Noble Bank. Od listopada 2013 roku bank funkcjonuje pod nazwą DNB Bank Polska i funkcjonuje jako specjalistyczny bank korporacyjny. Obecnie zajmuje się jedynie obsługa sektoru publicznego, dużych przedsiębiorstw jak i również sektora energetycznego, TMT oraz sektora publicznego. Sesje bankowe wychodzące odbywają się w godzinach 8.00, 12.00, 15.00; Sesje elixir przychodzące 11.00, 15.00, 17.00.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
DNB Nord 08:00 12:00 14:30 11:00 15:00 17:00

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.