Jest to międzynarodowa grupa bankowa, jednak jeszcze do roku 1990 była to jedynie francuska sieć banków spółdzielczych. Jeszcze do tej pory przez wiele osób bank ten jest nazywany spółdzielczą kasą rolników, albo też Zielonym Bankiem. Jeżeli chodzi o działalność na terenie Polski to w dużej mierze zajmują się kredytami konsumenckimi jak i również gotówkowymi. Mimo, że bardzo wiele osób jest zdania, że zajmują się udzielaniem pożyczek, to jednak należy mieć świadomość co do tego, że pożyczek udzielają firmy finansowe, natomiast banki udzielają kredytów. Jest to więc zasadnicza różnica, tym bardziej jeśli chodzi o nadzór finansowy jeśli chodzi o oprocentowanie, czy też ewentualne problemy z późniejszą spłatą czy zmianą wysokości rat. Pierwotny Credit Agricole powstał w roku 1885. od samego początku bank był nastawiony na tworzenie i oferowanie produktów finansowych dla rolników, to jednak w momencie migracji ludzi do miast firma nie odnotowała żadnych strat, co jest prawdziwym zaskoczeniem.

Aktualnie Credit Agricole, mimo tego, że sieć placówek jest naprawdę rozwinięta i nadal nastawiona na klienta ze wsi to jednak mieszkańcy miasta również bardzo często decydują się na jego ofertę. Wraz z rozwojem gospodarki rozwinęła się również sama oferta Credit Agricole o kredytowanie mieszkań, ofertę przemysłu rolno-spożywczego czy rzemieślników. Ma to na celu zbudowanie szerokiej gamy produktów, ze szczególnym nastawieniem na klienta indywidualnego. W roku 1980 Credit Agricole tak jak inne banki zaczął wprowadzać do swojej oferty produkty bankowo-ubezpieczeniowe, natomiast w roku 1986 rozpoczął współpracę z firmą Predica w zakresie ubezpieczeń na życie, w 1990 rozszerzono ofertę o ubezpieczenia od szkód. Według danych z 2009 Credit Agricole posiada 2559 kas lokalnych. Jak przedstawia się udział banku w Polsce? W naszym kraju jest on właścicielem Europejskiego Funduszu Leasingowego, Credit Agricole Bank Polska oraz Banku Inwestycyjnego Calyon jak i również Credit Agricole Ubezpieczenia na Życie.

Sesje elixir przychodzące Credit Agricole

Wiele produktów jest dostępnych nie tylko w bankach ale również za pośrednictwem elektronicznego konta. Sesje przychodzące odbywają się w godzinach 12.00, 16.00, 18.00. Sesje elixir wychodzące do 14.30- wtedy przelew zostanie zrealizowany jeszcze tego samego dnia, kolejna sesja odbywa się po 14.30 i wtedy realizowany jest najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
Credit Agricole 08:00 12:00 14:30 11:00-12:00 15:00-16:00 17:00-18:00

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.