Wcześniejsza nazwa Citibank Handlowy, natomiast aktualnie znajduje się pod nazwą Citi Handlowy. Jest to Bank Handlowy w Warszawie S.A., i pod względem wartości aktywów znajduje się na 10 miejscu w Polsce, natomiast jeśli chodzi o liczbę placówek to jest to 18 miejsce.

Sesje przychodzące i wychodzące z Citibank Handlowy

Dość interesująco przedstawia się sam początek banku, ponieważ został on założony przez grupę osób które wywodziły się z tak zwanej burżuazji finansowej, inteligencji jak i również ziemiaństwa, a nastąpił on w roku 1870. Citi Handlowy uznawany jest za jeden z najstarszych banków nie tylko w Polsce ale również w Europie. Bank rozwijał się dość prężnię, gdyż już dwa lata po powstaniu miał swoje filie i oddziały w Moskwie, Petersburgu, Berlinie, Gdańsku, Łodzi i Szczecinie. Oczywiście poza nim posiada również swoje przedstawicielstwa które znajdowały się w Płocku, Włocławku, Guzowie, Grójcu, Rawie mazowieckiej i Lublinie. W późniejszych latach pojawiły się kolejne oddziały w miastach takich jak Sosnowiec, Kalisz, Lublin czy Częstochowa. Ciekawostką jest fakt, że w czasach istnienia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Citi Handlowy był jednym z dwóch (obok Pekao S.A.) istniejących wówczas banków działających w formie spółki akcyjnej. W roku 2001 Bank Handlowy S.A. oraz CitiBank połączyły się ze sobą, stąd też obecnie stosowaną nazwą jest Citi Handlowy.

Ciekawostką jest fakt, że zanim nastąpiło połączenie Bank Handlowy już w 1997 był spółką która była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, natomiast od 2011 znajduje się w składzie WIG20. Citi Handlowy bardzo dba o to, by klientów mógł swoje sprawy załatwić nie tylko w banku ale również za pośrednictwem dostępu do konta elektronicznego. Z pewnością dostęp do wielu funkcji nie tylko ułatwi korzystanie z rachunku, ale również sprawi, że liczba zainteresowanych założeniem konta w tym banku znacznie wzrośnie.

Kiedy przelew w sesjach elixir przychodzących i wychodzących w banku CITI Handlowy

Jeśli chodzi o przelewy bankowe, to sesje elixir wychodzące odbywają się w godzinach : 8.00, 12.15, 15.30. Sesje przychodzące to przelewu można spodziewać się po godzinach: 10.30, 14.30, 17.30.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
CITI Handlowy 08:00 12:15 15:30 10:30 14:30 17:30

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.