Bank komercyjny należący do Poczty Polskiej S. A. w swojej ofercie posiada głównie usługi finansowe dla klientów indywidualnych, jednak mikro- i mali przedsiębiorcy również będą mogły znaleźć coś interesującego dla siebie. Na samym początku swojej działalności Bank Pocztowy pełnił swoje zadania rozliczeniowe względem samorządów, przedsiębiorstw. Z czasem jednak powstało coraz więcej usług dla klientów indywidualnych, a ich samych zaczęło przybywać. Z uwagi na funkcjonowanie Poczty Polskiej i jej sieć oddziałów, bank zaczął docierać do coraz szerszej grupy klientów i to w naprawdę bardzo krótkim czasie. Prawdziwy przełom nastąpił jednak w 2007 roku, ponieważ to właśnie wtedy został uruchomiony serwis bankowości elektronicznej. Natomiast w 2009 roku dostęp do serwisu uzyskali również klienci instytucjonalni. Bank Pocztowy jako pierwszy zaczął oferować swoim klientom możliwość bezpłatnego korzystania z kont osobistych, a nastąpiło to w 2010 roku.

Sesje bankowe – bank pocztowy

Godziny księgowania przelewów są ustalone w taki sposób, by przelew wysłany rano, miał możliwość dotarcia do odbiorcy jeszcze tego samego dnia. Jeżeli chodzi o przelewy wychodzące, księgowanie sesji elixir odbywa się w godzinach 9.00, 13.00, 15.00. Sesje bankowe- przelewy przychodzące można się ich spodziewać w następujących godzinach 11.00, 15.00 oraz 17.00. Pomimo istnienia naprawdę bardzo dużej konkurencji Bank Pocztowy nadal jest wybierany przez wiele osób.

Bank Sesje elixir wychodzące Sesje przychodzące
Bank Pocztowy 09:00 13:00 15:00 11:00 15:00 17:30

Przy obliczaniu kiedy dojdzie przelew z banku do banku należy uwzględnić Sesje Elixir wychodzące z banku nadawcy oraz sesje bankowe przychodzące do banku odbiorcy. Pomiędzy tymi sesjami elixir znajdują się sesje banku NBP, które odbywają się w godzinach księgowania przelewów bankowych: I poranna 9:30 – 11:00; II popołudniowa 13:30 – 15:00; III wieczorna 16:00 – 17:30. Pomiędzy tymi sesjami przelew powinien być zaksięgowany w najbliższej sesji elixir. Cały system z godzinami księgowania przelewów można znaleźć na naszej stronie.