Karta klienta kosmetologia – czym jest i co warto wiedzieć?

karta klienta kosmetologia

Przy prowadzeniu działalności związanej z branżą kosmetyczną i medycyną estetyczną niezwykle ważne jest prowadzenie rzetelnej bazy danych. Tego typu bazy chronią zarówno salony kosmetyczne, jak i klientów. W tym celu obowiązkowe jest przeprowadzenie wywiadu z klientem przed zabiegiem, aby móc nie tylko dobrać odpowiedni zabieg, ale również poznać stan jego zdrowia i zmniejszyć ryzyko ewentualnych roszczeń wobec gabinetu. Do przeprowadzenia wywiadu może posłużyć karta klienta. Chcesz uzyskać konkretną odpowiedź na pytanie, co to jest karta klienta? Interesuje Cię, jak powinna wyglądać przykładowa karta klienta salonu kosmetycznego? Sprawdź poniższy artykuł, w którym zawarte są wszelkie istotne informacje na temat karty klienta w kosmetologii. karta klienta laminacja brwi w gabinecie kosmetycznym i zabiegi na twarz do pobrania pdf. Kara fryzjer, manicure i henna pudrowa w salonie kosmetycznym.

co to jest karta klienta

Wywiad kosmetyczny – wzór

Aby mogła powstać karta klienta kosmetologia pdf czy też w formacie papierowym, trzeba uzyskać odpowiednie informacje, które się w niej znajdą. Podstawę stanowi wywiad kosmetyczny – wzór takiego wywiadu przedstawiamy pokrótce poniżej. 

Ankieta przed zabiegiem kosmetycznym

Wywiad kosmetyczny, czy ankieta przed zabiegiem kosmetycznym jest niezwykle ważna zwłaszcza dla tych klientów, którzy są w danym salonie kosmetycznym po raz pierwszy. Warto zatem od początku pokazać klientowi zaangażowanie w celu poznania jego potrzeb i oczekiwań, na którym zbudujemy zaufanie i autorytet. Celem wywiadu kosmetycznego jest także poznanie stanu skóry i zdrowia klienta, by móc w indywidualny sposób dobrać rodzaj zabiegu i pielęgnacji. 

Karta klienta w gabinecie kosmetycznym (zabiegi na twarz)

W salonie kosmetycznym podstawowy wywiad kosmetyczny powinien wyglądać mniej więcej podobnie: zaczynamy od pytań na temat stosowanej przez pacjenta domowej pielęgnacji oraz ewentualnej dotychczasowej pielęgnacji gabinetowej. Następnie pytamy klienta o stan zdrowia, przebieg odbywanej terapii dermatologicznej oraz posiadanie implantów w ciele. Kolejne pytania powinny dotyczyć ciąży oraz karmienia piersią – czynniki te stanowią przeciwwskazanie do wykonania większości zabiegów. Następnie przechodzimy do pytań na temat trybu życia – warunków pracy, codziennej diety i stosowania używek. Warto także zapytać o skłonność skóry do alergii oraz jej podatność na czynniki zewnętrzne. 

karta klienta w gabinecie kosmetycznym

Na stronie znajdziesz też różne rodzaje porad na temat nie tylko kosmetologii, ale również gastronomi, jak ile ryżu dodać do zupy pomidorowej. Czy przy robieniu obiadu z mięsa mielonego dobre dobranie składników na farsz na krokiety mielone.

Karta klienta kosmetologia – absolutnie niezbędna

Wywiad przeprowadza się w celu stworzenia treści do karty klienta w kosmetologii. Jednak w przypadku kolejnej wizyty pacjentki, może być wręcz odwrotnie. To karta klienta może być przydatnym narzędziem do przeprowadzenia wywiadu kosmetycznego. Jednak karta klienta w kosmetologii jest przydatna również z wielu innych przyczyn.

Jakie zabiegi kosmetologiczne w karcie klienta?

Kosmetologia jest branżą, w której tego rodzaju karta jest wręcz niezbędna – pozwala przekazać klientowi wszystkie informacje na temat zabiegu oraz uchronić osobę wykonującą zabieg przed roszczeniami. Prawidłowo skonstruowana karta pacjenta (kosmetologia dopuszcza też takie nazewnictwo) powinna zawierać nie tylko podstawowe informacje o kliencie (m.in. dane osobowe i kontaktowe wraz ze zgodą na ich przetwarzanie), ale również opis danego zabiegu, jego rodzaj i obszar ciała poddawanego zabiegowi. 

Podstawą karty zabiegowej są także dane o zdrowiu pacjenta oraz pouczenie o:

karta pacjenta kosmetologia
  • przygotowaniu do zabiegu, 
  • przeciwwskazaniach, 
  • sposobie przeprowadzenia zabiegu,
  • ewentualnych następstwach i powikłaniach. 

Kartę klienta w salonie kosmetycznym można przekazać praktycznie przed każdym rodzajem oferowanego zabiegu. Mogą być to zabiegi na twarz – takie jak np. peeling kawitacyjny – oraz m.in. laminacja rzęs, laminacja brwi, manicure, pedicure czy też makijaż permanentny. 

Karta klienta w gabinecie kosmetycznym – wzór pdf

Jeśli nie mamy możliwości stworzenia karty klienta w naszym salonie, można skorzystać z gotowych plików do pobrania. Karta klienta w gabinecie kosmetycznym wzór pdf – to często wyszukiwana fraza. Tam gdzie dostępny jest tego typu wzór, najczęściej można znaleźć też cennik kosmetyczny – szablon przyda się na stronie, jak i w salonie. Warto zdecydować się na te dokumenty do pobrania, ponieważ pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas i wysiłek, ale też wejść w posiadanie profesjonalnej karty klienta i szablonu.

1 komentarz do “Karta klienta kosmetologia – czym jest i co warto wiedzieć?

  1. Pingback: Marcin K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *